Zachęcamy do przesyłania i zamieszczania recenzji

Nowy Orlean 1815, Bellona, Warszawa 2000, autor: Robert Kłosowicz
Książka, nieco wbrew tytułowi, nie opisuje wyłącznie bitwy pod Nowym Orleanem, ale traktuje dosyć szeroko o całej “wojnie roku 1812”. Na szczęście nie jest to, jak czasami bywa, przydługi wstęp zaciemniający główny temat. Wydaje mi się raczej, że autor opisał znaczącą część całej wojny, począwszy od przyczyn a skończywszy na traktacie pokojowym ... (kliknij i przeczytaj całość)

Gettysburg. A testing of courage.; autor:Noah Andre Trudeau, wydawca:Perennial, 2003
Ta pozycja jest monografią bitwy. Tak dobrej monografii nie czytałem chyba nigdy. Autor we wstępie pisze, że chciał podsumować kilkadziesiąt ostatnich lat badań nad historią kampanii letniej 1863r. i opracować podsumowanie dziesiątek lub setek prac, wspomnień, przyczynków szczegółowych... (kliknij i przeczytaj całość)

"Karol XII", autor:Zbigniew Anusik, wydawca:Ossolineum 2006
Książka formalnie jest biografią Karola XII, w rzeczywistości koncentruje się przede wszystkim na roli Karola XII w Wielkiej Wojnie Północnej (WWP). Opisuje również jej przyczyny i przebieg. Z resztą nie ma się czemu dziwić biorąc pod uwagę, że Karol XII został królem w wieku lat 15... (kliknij i przeczytaj całość)

"Kharkov 1942 (Anatomy of a Military Disaster Through Soviet Eyes)", autor: David M.Glantz, wydawca:Ian Allan Publishing 1998
Książka kompleksowo opisuje natarcie radzieckie z maja 1942 w okolicach Charkowa... (kliknij i przeczytaj całość)

"Mroźne piekło. Radziecko - fińska wojna zimowa 1939-1940" autor:William R. Trotter, wydawca:Wydawnictwo Dolnośląskie 2007
Autor książki dość osobiście podszedł do tematu. Zebrał materiały i wspomnienia fińskie będąc "na miejscu"... (kliknij i przeczytaj całość)

"The crossing of the Suez", autor: Saad El Shazly, wydawca: American Mideast Reserch 2003
Autor był w latach 1971-73 Szefem Sztabu Armii Egipskiej, odpowiadał on za opracowanie założeń, przygotowanie i przeprowadzenie ataku na Izrael w październiku 1973 ... (kliknij i przeczytaj całość)

"Wojna Yom Kippur 1973", autor: Łukasz Mamer Nadolski, wydawca: AJ Press 2008
Ojej co tu napisać. Książka jest pierwszym tak "dużym" opracowaniem tematu na rynku polskim, kosztowała autora na pewno dużo wysiłku... (kliknij i przeczytaj całość)

"Byłem dowódcą pancernym", autor: Hans von Luck, wydawca: Bellona, 2006
Książka mogłaby się równie dobrze nazywać "Byłem Koszałkiem Opałkiem". Dobrze się to czyta ale... (kliknij i przeczytaj całość)

"Bitwa pod Lundem 4 XII 1676", autor: Claus Wahlom, Goran Larsson, wydawca: InfortEditions, 2008
Bitwa pod Lundem była punktem zwrotnym kampanii szwedzko-duńskiej w roku 1676 na terenie Skanii... (kliknij i przeczytaj całość)

"Byłem dowódcą pancernym", autor: Hans von Luck, wydawca: Bellona, 2006
Autor był dowódcą batalionu rozpoznawczego, a następnie grup bojowych szczebla pułkowego.... (kliknij i przeczytaj całość)