Do realizowania naszych gier i symulacji używamy najczęściej figurek w skali 1:72, 1:76, 20mm. Figurki wykonane są z plastiku, żywicy i metalu. Formacje wykonane w plastiku sukcesywnie wymieniamy na żywiczne i metalowe ze względu na lepszą „żywotność” materiału. Od niedawna cześć z Nas zaczęła używać także skali 10 mm, głównie do Wojny Północnej, Wojny Siedmioletniej oraz Wojny o Sukcesję Hiszpańską. Trwają też przygotowania do użycia tej skali w Wojnie Secesyjnej.

Wiele naszych figurek stanowią „przeróbki” – figurki, których kiedyś nie można było dostać na rynku polskim bądź są one niedostępne na rynku międzynarodowym. Przykładem mogą być figurki do tzw. „wojen włoskich”, które najczęściej powstawały tylko w oparciu o sam korpus/szkielet innej figurki, który po wcześniejszym ścięciu wszystkich elementów był kształtowany za pomocą rożnych materiałów plastycznych, tektury, papieru, wikolu itp.

Niektórzy z nas wykonują także figurki w skalach 1:32/35, 54mm, 120mm. Praca ta ma charakter modelarski bądź komercyjny i obejmuje praktycznie wszystkie epoki historyczne dostępne na rynku a także figurki postaci filmowych, książkowych czy komiksowych.